Co zabrać ze sobą pod namiot?

W ostatnich latach wakacje pod namiotem przestały być tak popularne jak były kiedyś. Najpopularniejszą formą wypoczynku stały się wakacje all-inclusive w zagranicznych kurortach. Czasem jednak znudzeni dotychczasowymi wakacjami poszukiwacze przygód decydują się na wypoczynek pod namiotem. Dla osób nieprzyzwyczajonych do takiego sposobu spędzania czasu nie lada wyzwaniem może być skompletowanie ubrań i akcesoriów na wyjazd. […]

W ostatnich latach wakacje pod namiotem przestały być tak popularne jak były kiedyś. Najpopularniejszą formą wypoczynku stały się wakacje all-inclusive w zagranicznych kurortach. Czasem jednak znudzeni dotychczasowymi wakacjami poszukiwacze przygód decydują się na wypoczynek pod namiotem. Dla osób nieprzyzwyczajonych do takiego sposobu spędzania czasu nie lada wyzwaniem może być skompletowanie ubrań i akcesoriów na wyjazd.

Po pierwsze – odpadają walizki! Przyzwyczajeni do podróży do hoteli i pensjonatów właśnie w to pakują potrzebne rzeczy. Wyjazd pod namiot rządzi się jednak swoimi prawami i walizkę zastąpić trzeba plecakiem. Nowoczesne plecaki są bardzo lekkie i pojemne, poza tym dzięki ich konstrukcji można poukładać w nich ubrania tak, aby się nie pogniotły.

Warto zabrać ze sobą ubrania sportowe. Na łonie natury nie powinno się męczyć w obcisłych jeansach czy eleganckich bluzkach. Przede wszystkim należy zabrać ze sobą wygodne krótkie spodenki oraz spodnie dresowe – w zależności od pogody będą one podstawowym elementem ubioru. Poza tym zabrać należy ze sobą wygodne, luźne koszulki na krótki rękaw oraz bluzy z kapturem na chłodniejsze wieczory. Należy też pamiętać o kurtkach przeciwdeszczowych – będą niezastąpione na wypadek deszczu, parasolki bowiem kiepsko sprawdzają się w polowych warunkach. Moda kempingowa rządzi się własnymi prawami – liczy się przede wszystkim luz i wygoda.