czapka z daszkiem new era

Czapka z daszkiem New Era

Czapka z daszkiem Czapki z daszkiem to ponadczasowy element naszego ubioru. Wbrew pozorom, czapki z daszkiem zakładane są również kreacjach bardziej oficjalnych. Dres, luźny T-shirt, czy szerokie spodnie, to nie jedyny ubiór, do którego czapka z daszkiem potrafi się wpasować. Coraz częściej czapki z daszkiem możemy spotkać w połączeniu z białą, garniturową koszulą. Najpopularniejszym producentem […]

Czapka z daszkiem

Czapki z daszkiem to ponadczasowy element naszego ubioru. Wbrew pozorom, czapki z daszkiem zakładane są również kreacjach bardziej oficjalnych. Dres, luźny T-shirt, czy szerokie spodnie, to nie jedyny ubiór, do którego czapka z daszkiem potrafi się wpasować. Coraz częściej czapki z daszkiem możemy spotkać w połączeniu z białą, garniturową koszulą. Najpopularniejszym producentem czapek z daszkiem jest New Era, firma istniejąca od lat 20 ubiegłego wieku.

Czapka full cap

Czapka typu full cap (dostępna do kupienia tutaj) charakteryzuje się szerokim i płaskim daszkiem. Najczęściej tworzona z grubych i solidnych materiałów, zdecydowanie cięższa od tradycyjnych czapek. Noszona przede wszystkim przez fanów rapu i ogólnoprzyjętej kultury hip-hop. Czapka full cap kupowana jest na dokładny rozmiar i nie posiada opcji regulowania jej średnicy paskiem.

Czapka snapback

Snapback podobnie jak full cap, jest bardzo popularnym modelem czapki wśród zwolenników rapu. Z wyglądu przypomina czapkę full cap, z tą różnicą, że posiada ona regulacje swojej średnicy za pomocą paska regulującego, znajdującego się z tyłu czapki. Otwór przy owym pasku pozwala również na przełożenie włosów spiętych w kucyk, co szczególnie odpowiada Paniom chcącym z powodzeniem nosić czapkę na długich włosach.

Czapka baseballówka

Najpopularniejszy rodzaj czapki, pasujący do każdej kreacji. Z powodzeniem założymy ją do dresów, jeansów, joggerów, czy nawet spodni bardziej eleganckich. Czapka z węższym i zaokrąglonym daszkiem widywana jest często u sportowców, szczególnie baseballistów, skąd pochodzi jej nazwa. Czapki z daszkiem New Era, z charakterystycznym dużym logiem NY, są najpopularniejszym modelem wśród czapek baseballowych.