Czapkę zimową z jakiego materiału wybrać?

Warto wiedzieć, że czapka zimowa jest nieodzownym elementem garderoby każdego Polaka. Jak wiadomo w klimacie umiarkowanym ludzie mają do czynienia z mroźnymi zimami, a także bardzo chłodnymi jesiennymi wiatrami. Czapkę, z jakiego materiału warto wybrać? Zimowe czapki z wełny Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że wełna wykazuje się świetnymi właściwościami termoizolacyjnymi. Godny uwagi jest również […]

Warto wiedzieć, że czapka zimowa jest nieodzownym elementem garderoby każdego Polaka. Jak wiadomo w klimacie umiarkowanym ludzie mają do czynienia z mroźnymi zimami, a także bardzo chłodnymi jesiennymi wiatrami. Czapkę, z jakiego materiału warto wybrać?

Zimowe czapki z wełny

Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że wełna wykazuje się świetnymi właściwościami termoizolacyjnymi. Godny uwagi jest również fakt, że czapki zimowe ze wspomnianego materiału o luźniejszym splocie zdecydowanie lepiej zdadzą egzamin niż ciasno utkane. Do zalet czapek z wełny należy również zaliczyć właściwości antyalergiczne i antystatyczne. Omawiany element garderoby można bez żadnego problemu dopasować praktycznie do każdej stylizacji.

Zimowe czapki z wełny merino

Warto mieć świadomość, że jest to wełna pozyskiwana z australijskich owiec rasy Merino. Charakteryzuje się przede wszystkim bardzo wysoką izolacją cieplną. Należy również zaznaczyć, że wełna wykazuje się niskim współczynnikiem pochłaniana wody. Oznacza to tym samym, że doskonale zda egzamin nie tylko zimą, ale również latem.

Zimowe czapki z polaru

Z kolei czapki zimowe z polaru są nie tylko lekkie, ale również oddychające. Ponadto dzięki właściwej wymianie termicznej świetnie zdadzą egzamin przy uprawianiu różnych sportów outdoorowych. Czapki z tego rodzaju materiału zakładane są przede wszystkim w okresie wiosennym oraz letnim. Godny uwagi jest fakt, że bardzo często w wełnianych czapkach producenci stosują polarowe podszycia. Ich celem jest zwiększenie izolacji cieplnej.