Jaka długość deski snowboardowej?

W dzisiejszych czasach sporty zimowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na zakup nart lub deski snowboardowej. Na rynku oferta producentów jest naprawdę bardzo szeroka, dlatego też wybranie odpowiedniej deski jest sporym wyzwanie, zwłaszcza dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym wspaniałym sportem. Jaka długość deski snowboardowej? […]

W dzisiejszych czasach sporty zimowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na zakup nart lub deski snowboardowej. Na rynku oferta producentów jest naprawdę bardzo szeroka, dlatego też wybranie odpowiedniej deski jest sporym wyzwanie, zwłaszcza dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym wspaniałym sportem.

Jaka długość deski snowboardowej?

Dobierając deskę snowboardową należy wziąć pod uwagę własne gabaryty, czyli wagę i wzrost. Bardzo ważny jest również styl naszej jazdy oraz stopień zaawansowania. Wzrost i waga w największym stopniu determinuje dobór optymalnej deski, dlatego też to właśnie do tych parametrów należy dobierać nie tylko długość i szerokość deski, ale również jej giętkość. Każdy producent desek snowboardowych oferuje swoim klientom specjalne tabelki pomocnicze, dzięki którym będzie można wybrać optymalną długość deski snowboardowej do swojego wzrostu. Pamiętać należy jednak o tym, że tabelki podzielone są na płeć.

Dobre wskazówki

Osoby początkujące powinny w pierwszej kolejności rozglądać się za nieco krótszymi i szerszymi deskami na których można szybko nauczyć się jeździć. Warto wspomnieć również i o tym, że popularne w ostatnim czasie deski freeridowe są zawsze większe od desek freestylowych. Jeżeli często jeździmy poza wytyczonymi trasami i na bardzo głębokim śniegu to doskonale sprawdzą się jak najdłuższe deski.