Kółka do deskorolki – czym kierować się podczas wyboru?

Wybranie odpowiednich kółek do deskorolki jest często kwestią indywidualną i nie ma żadnych reguł, którymi należy się kierować podczas zakupów. Wiele zależy od tego, czy dana osoba jeździ w większości po ulicy, czy zajmuje się wykonywaniem tricków na skateparku. W przypadku tych pierwszych lepszym wyborem są koła miękkie, które zapewniają dobrą absorpcję wstrząsów oraz dużą […]

Wybranie odpowiednich kółek do deskorolki jest często kwestią indywidualną i nie ma żadnych reguł, którymi należy się kierować podczas zakupów. Wiele zależy od tego, czy dana osoba jeździ w większości po ulicy, czy zajmuje się wykonywaniem tricków na skateparku. W przypadku tych pierwszych lepszym wyborem są koła miękkie, które zapewniają dobrą absorpcję wstrząsów oraz dużą przyczepność.

Jeżeli chodzi o osoby, które zajmują się wykonywaniem tricków na rampach to powinny one wybierać kółka twardsze, które zapewniają rozwijanie dużych prędkości, dzięki czemu pozwalają na wjechanie wysoko na rampę. Co więcej, twarde kółka są także bardziej odporne na uszkodzenia, a tym samym wykazują dłuższą żywotność.

Koła do deskorolki – jaki wybrać rozmiar?

To, jaki rozmiar kół do deskorolki należy wybrać zależy w dużej mierze od preferencji osoby poruszającej się na deskorolce. Czym większe kółka tym szybciej można jeździć, jednakże kosztem zwrotności. Mniejsze koła to z kolei dobra zwrotność, ale mniejsza prędkość. Z tego też powodu mniejsze kółka wybiera się do jazdy ulicznej, natomiast większe są odpowiednie do jazdy po rampach.

Kolor kółek do deskorolki

Warto wiedzieć, że od koloru kółek zależy ich odporność na uszkodzenia. Kółka do deskorolki kolorowe zawierają specjalne barwniki, zużywający się znacznie szybciej niż poliuretan, czyli materiał, z którego są wykonane kółka. Modele białe nie zawierają tego barwnika, co sprawia, że są bardziej wytrzymałe od kolorowych oraz zapewniają dużą trwałość.

Kółka do deskorolki dostępne w tym miejscu.