Kupujemy strój na snowboard

Każdy snowboardzista wie, że jeśli chce się jeździć na desce bezpiecznie, wygodnie i komfortowo, to konieczne jest posiadanie do tego celu odpowiednią odzież. Oprócz tak standardowych elementów odzieży, jak np. bielizny termicznej, koniecznie trzeba posiadać dobrze dobraną kurtkę snowboardową oraz oczywiście spodnie snowboardowe. Jak je jednak wybrać? Jak wybrać spodnie snowboardowe? Dobrej jakości spodnie snowboardowe […]

Każdy snowboardzista wie, że jeśli chce się jeździć na desce bezpiecznie, wygodnie i komfortowo, to konieczne jest posiadanie do tego celu odpowiednią odzież. Oprócz tak standardowych elementów odzieży, jak np. bielizny termicznej, koniecznie trzeba posiadać dobrze dobraną kurtkę snowboardową oraz oczywiście spodnie snowboardowe. Jak je jednak wybrać?

Jak wybrać spodnie snowboardowe?

Dobrej jakości spodnie snowboardowe powinny charakteryzować się przede wszystkim ponadprzeciętną odpornością na zmoczenie. Muszą one być całkowicie wodoodporne, ponieważ to właśnie spodnie będą miały najczęstszy kontakt ze śniegiem zamieniającym się rzecz jasna pod wpływem ciepła ciała w wilgoć.

Dodatkowo warto pomyśleć o takich sprawach, jak połączenie spodni z kurtką, a także licznych kieszeniach, najlepiej zapinanych na rzep, ponieważ w rękawiczkach problemem może być odpinanie tradycyjnego zamka.

Jak wybrać kurtkę na snowboard?

O ile spodnie na snowboard są bardzo istotne, to jednak kurtki snowboardowe stanowią podstawowe zabezpieczenie termiczne dla każdego snowboardzisty. Powinny one być przede wszystkim wodoodporne, lecz również i odpowiednio przewiewne. W tym celu dobrze mieć model wyposażony np. w odpinane wywietrzniki pod pachami, co skutecznie pozwoli wywietrzyć całą kurtkę. Dodatkowo powinno się wybrać model ze ściągaczami u dołu oraz w mankietach. Dzięki temu możliwe będzie lepsze dopasowanie kurtki do intensywnej jazdy na desce. W przypadku kiepskiego dopasowania jej do ciała mogłaby ona zbyt luźno pracować na ciele, co wywoływałoby poczucie dyskomfortu.