Kurtki snowboardowe damskie – jaką wybrać?

Każda kobieta podczas zimowych wypadów na narty czy snowboard, oprócz samej deski i nart nie może zapomnieć o odpowiedniej odzieży. Owszem, termoaktywna bielizna pozwoli odprowadzić z ciała wilgoć, a następna warstwa odzieży będzie umożliwiała magazynowanie ciepła, jednak na nic się to zda, jeśli ciało nie zostanie osłonięte przez mroźnym wiatrem i śniegiem. I tutaj trzeba […]

spodnie snowboardowe damskieKażda kobieta podczas zimowych wypadów na narty czy snowboard, oprócz samej deski i nart nie może zapomnieć o odpowiedniej odzieży. Owszem, termoaktywna bielizna pozwoli odprowadzić z ciała wilgoć, a następna warstwa odzieży będzie umożliwiała magazynowanie ciepła, jednak na nic się to zda, jeśli ciało nie zostanie osłonięte przez mroźnym wiatrem i śniegiem.

I tutaj trzeba się liczyć ze sporym wydatkiem, ponieważ kurtki snowboardowe damskie nie są tanie, jednak w grę wchodzi zdrowie i przy okazji komfort jazdy, dlatego warto zainwestować w naprawdę dobrej jakości odzież.

Jakie czynniki powinna spełniać damska kurtka snowboardowa?
Przede wszystkim kurtki snowboardowe damskie muszą być wodoodporne i wiatroodporne, ale jednocześnie oddychające, w przeciwnym razie podczas jazdy użytkowniczka deski mocno się spoci, natomiast wilgotne ubranie spowoduje stopniowe wychładzanie organizmu, a powinno magazynować ciepło. Podczas zakupu kurtki warto zastanowić się, w jakich warunkach będą się odbywały jazdy, ponieważ kurtki, w zależności od przeznaczenia właśnie, posiadają wodoodporność, magazynują ciepło i gwarantują oddychalność materiału, bez względu na natężenie ciężkich warunków atmosferycznych.

Dlatego warto zastanowić się, czy rekreacyjna snowboardzistka będzie potrzebowała aż tak profesjonalnej ochrony chroniącej przecież himalaistów. Kto lubi wychodzić na stok, kiedy za oknem szaleje śnieżna zamieć lub temperatura schodzi mocno poniżej zera?