Moda młodzieżowa

Trendy wśród młodzieży zmieniają się bardzo szybko i czasem trudno jest za nimi nadążyć. Obecnie wiele młodych ludzi stawia na wygodny strój, w którym będą czuć się dobrze przez cały dzień. Na co składa się ubranie dzisiejszego nastolatka? Buty to podstawa Bardzo ważną (o ile nie najważniejszą) częścią ubioru nastoletniego chłopaka czy dziewczyny jest obuwie. […]

Trendy wśród młodzieży zmieniają się bardzo szybko i czasem trudno jest za nimi nadążyć. Obecnie wiele młodych ludzi stawia na wygodny strój, w którym będą czuć się dobrze przez cały dzień. Na co składa się ubranie dzisiejszego nastolatka?

Buty to podstawa

Bardzo ważną (o ile nie najważniejszą) częścią ubioru nastoletniego chłopaka czy dziewczyny jest obuwie. Młodzież jest w stanie sporo zapłacić za najnowsze modele, takie jak Nike Air Max (tutaj) czy Adidas Super Star. Zdaje się, że jest to nie tylko kwestia wygody, ale też sposób na podkreślenie swojej indywidualności i pozycji społecznej. Buty tego typu mogą mieć różne wzory i kolory, więc pozwalają na wyrażenie siebie, czego bardzo potrzeba nastolatkom. Trampki czy baletki już dawno wyszły z mody, teraz wszyscy szaleją za Nike i New Balance.

T-shirt i jeansy – uniwersalny strój nastolatka

Jeśli chodzi o pozostałe części garderoby, młodzież również stawia na wygodę i raczej sportowy styl. Noszą proste koszulki i spodnie o zwężanych nogawkach. Kolorystyka jest raczej spokojna, ciemna. Nie pojawia się tutaj za dużo szalonych kolorów. Dziewczęta często stawiają na delikatne pastele, a coraz rzadziej widzi się neony, które były modne kilka lat temu.

Moda młodzieżowa zmienia się tak naprawdę z dnia na dzień i czasem bardzo trudno za nią nadążyć. Jednego dnia nastolatek będzie chciał ubrać się w określony sposób, żeby kolejnego stwierdzić, że jest to zupełnie niemodne.