Odpowiedni rozmiar kasku na śnieg

Kaski POC oferowane są w różnych rozmiarach. Dedykowane są one dla osób, które chcą spróbować swoich sił w sportach zimowych – w szczególności, jeżeli jest tu mowa o jeździe na nartach i na snowboardzie. Co trzeba wiedzieć, zanim podejdzie się do zakupu takiego elementu? Oto kilka praktycznych wskazówek, które mogą pomóc wybrać odpowiedni model. Obwód […]

Kaski POC oferowane są w różnych rozmiarach. Dedykowane są one dla osób, które chcą spróbować swoich sił w sportach zimowych – w szczególności, jeżeli jest tu mowa o jeździe na nartach i na snowboardzie. Co trzeba wiedzieć, zanim podejdzie się do zakupu takiego elementu? Oto kilka praktycznych wskazówek, które mogą pomóc wybrać odpowiedni model.

Obwód głowy

Niebagatelny wpływ na zakup, ma obwód głowy. Zawsze należy go znać – w szczególności, jeżeli dokonuje się zakupu online. Mierzy się go nad uchem. W sklepach spotkać się można z kaskami, które oferowane są w rozmiarach od 49 cm do 64 cm. Duży przestrzał? Tak, ale w końcu na stokach można spotkać osoby, których rozmiar głowy jest różny.

Dla:

  • dzieci oferowane są kaski, których rozmiar kończy się na 56 cm,
  • kobiet oferowane są kaski w rozmiarach od 54 do 58 cm,
  • mężczyzn oferowane są kaski w rozmiarach od 56 do 64 cm.

Tak, podczas zakupu kasków należy uwzględnić również swoją płeć.

System stabilizacji kasku

Warto zorientować się, czy kask POC lub też innej marki, posiada system stabilizacji kasku. O co dokładnie chodzi? O pokrętło, dzięki któremu można dopasować rozmiar kasku do głowy.

Nawet, jeżeli kask okaże się odrobinę za duży, będzie można zmniejszyć lub powiększyć jego rozmiar. Jest to dobra opcja w przypadku dzieci. Jeżeli kask nie będzie uszkodzony, zawsze będzie można pomyśleć o tym, aby nieco kask powiększyć. Nikt nie może jednak zapomnieć o tym, że kask nie może być zbyt luźny. Wtedy nie będzie zapewniał użytkownikowi odpowiedniej ochrony.