Odzież do biegania

Bieganie staje się coraz bardziej popularnym sportem. Wystarczy spojrzeć na setki biegaczy, którzy masowo pojawiają się na chodnikach i w miejskich parkach każdego ranka. Aby zacząć swoją przygodę z bieganiem, nie potrzeba wiele. Zwykły dres jest czymś, co z powodzeniem wystarczy początkującym amatorom tego sportu. Ci biegający już w miarę regularnie, powinni rozważyć kupno specjalnej […]

Bieganie staje się coraz bardziej popularnym sportem. Wystarczy spojrzeć na setki biegaczy, którzy masowo pojawiają się na chodnikach i w miejskich parkach każdego ranka. Aby zacząć swoją przygodę z bieganiem, nie potrzeba wiele. Zwykły dres jest czymś, co z powodzeniem wystarczy początkującym amatorom tego sportu. Ci biegający już w miarę regularnie, powinni rozważyć kupno specjalnej odzieży.

Bluzy z kapturem

Są doskonałe, jeśli chodzi o bieganie w chłodniejsze dni. Można wybierać modele wsuwane przez głowę lub zapinane na zamek. Dobrze, jeśli bluza posiada zapinane kieszenie, w których można schować drobiazgi takie jak klucze do mieszkania czy telefon komórkowy. Dodatkową zaletą bluzy z kapturem jest fakt, że może posłużyć ona jako dodatkowa ochrona w czasie deszczu czy silnego wiatru.

Koszulka i spodnie

Producenci oferują wiele wariantów odzieży dla biegaczy. Najważniejszy jest jednak rodzaj materiału, z jakiego jest ona wykonana. Dobra koszulka i spodenki uszyte są z oddychających, termoaktywnych materiałów. Ich zaletą jest to, że nie dopuszczają do przegrzania lub wychłodzenia organizmu nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Odzież wzbogacona jonami srebra kosztuje nieco więcej, ale posiada silne antybakteryjne właściwości, ogranicza pocenia i dopuszcza do powstawania brzydkich zapachów podczas treningu.

Rodzajów odzieży do biegania jest na rynku wiele, przez co każdy znajdzie coś dla siebie i na miarę swoich finansowych możliwości.