Okulary przeciwsłoneczne, kluczowy element letnie stylizacji

Rozpoczyna się lato, gorące promienie słońca prażą skórę naszego bohatera. Mimo tego idzie powoli w stronę zachodu po dniu pełnym przygód. Coś jednak jest nie tak. Jego oczy łzawią, musi zasłaniać oczy, albo patrzeć w dół na swoje stopy. To słońce go oślepia. Gdyby tylko był przedmiot, który mu pomoże… Brakuje mu po prostu okularów […]

Rozpoczyna się lato, gorące promienie słońca prażą skórę naszego bohatera. Mimo tego idzie powoli w stronę zachodu po dniu pełnym przygód. Coś jednak jest nie tak. Jego oczy łzawią, musi zasłaniać oczy, albo patrzeć w dół na swoje stopy. To słońce go oślepia. Gdyby tylko był przedmiot, który mu pomoże… Brakuje mu po prostu okularów słonecznych. Każdy kto ich zapomniał, zrozumiał jak są ważne. Do czego, oprócz epickiej drogi ku samochodowi się jeszcze nadają, jakie są ich typy i jak wybrać odpowiednie?

Okulary przeciwsłoneczne, jakie wybrać do czego?

Rynek okularów przeciwsłonecznych jest na prawdę szeroki i mają mnóstwo zastosowań. Oczywiście dwie główne funkcje są uniwersalne dla wszystkich – blokowanie promieni słonecznych i wyglądanie świetnie.

Jeśli jesteśmy pasjonatami sportów to latem mogą nam się przydać okulary dedykowane do tego zajęcia, najczęściej są wyposażone w mocne filtry UV, ale nie zaciemniają za bardzo, aby nie ograniczyć wizji. Są też najczęściej bardzo lekkie i trzymają się dobrze głowy, tak abyśmy się nie musieli nimi przejmować podczas pokonywania kolejnych fizycznych barier. Kolejnym rodzajem okularów są te dedykowane dla kierowców samochodów. Tutaj również nie spotkamy bardzo dużych poziomów zaciemnienia, bo mogłoby to negatywnie wpłynąć na widoczność, standardem za to jest warstwa polaryzacyjna.

Design takich okularów przeciwsłonecznych jest zdecydowanie bardziej dowolny, każdy znajdzie coś dla siebie. A co jeśli zależy nam przede wszystkim na stylowym wyglądzie? Life stylowe okulary to zdecydowanie najszersza grupa. Znajdziemy tutaj zarówno produkty znanych domów mody, jak i prostsze, choć często bardzo ciekawe projekty mniej znanych firm. Takie okulary przeciwsłoneczne mają zdecydowanie większa dowolność stopnia i koloru warstwy izolującej nas od słońca, pamiętajmy tylko o tym by nie rezygnować z filtra UV.

Okulary przeciwsłoneczne dostępne w tym miejscu.