Pokaż mi swoje buty, a powiem ci, kim jesteś

Choć ocenianie inny ludzi po ich wyglądzie wydaje się być powierzchowne i małostkowe, to jednak nie da się ukryć, że niektóre elementy stylizacji zdradzają do pewnego stopnia gust i zainteresowania danej osoby, a co za tym idzie – jej charakter. Elementem ubioru, na który zwracamy największą uwagę są buty. Nie chodzi jednak o to, aby […]

Choć ocenianie inny ludzi po ich wyglądzie wydaje się być powierzchowne i małostkowe, to jednak nie da się ukryć, że niektóre elementy stylizacji zdradzają do pewnego stopnia gust i zainteresowania danej osoby, a co za tym idzie – jej charakter.

Elementem ubioru, na który zwracamy największą uwagę są buty. Nie chodzi jednak o to, aby tym sposobem przekonać się o zasobności portfela właściciela obuwia, ale o to, aby zorientować się, jaki styl preferuje dana osoba. Styl butów, które nosimy, mówi bowiem bardzo dużo o naszych zainteresowaniach i gustach, a co za tym idzie, zdradza pewne cechy naszego charakteru.

Sportowe czy eleganckie?

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, jest to, czy obuwie osoby, która nas interesuje, jest sportowe czy raczej eleganckie. Oczywiście każda okoliczność wymaga od nas innej stylizacji, dlatego jednorazowe spotkanie z daną osobą nic nam o niej nie powie.

Jeśli jednak na co dzień widzimy osobę, która zarówno do pracy, jak i po pracy stawia raczej na luźny, sportowy styl możemy się domyślić, że jest to osoba aktywna, która przede wszystkim ceni sobie wygodę. Jeśli dana osoba jest miłośniczką szpilek i wkłada je niezależnie od okoliczności, możemy uważać tę osobę za kogoś, kto ceni dobry wygląd ponad wszystko. Tutaj można przeczytać więcej na ten temat.

Co mówią o ludziach glany i buty Dr Martens?

Glany oraz ciężkie, charakterystyczne buty Dr Martens, znane powszechnie jako martensy to atrybut osób, które lubią ostre brzmienie i alternatywny styl, któremu zwykle są wierne przez całe życie. Takie osoby nie podążają za najnowszymi trendami, a starają się poprzez swój wygląd wyrazić siebie i swoje wyjątkowe zainteresowania.