Samodzielne składanie deskorolki

Miłośnicy jazdy na deskorolce mają możliwość wyboru sprzętu spośród szerokiej gamy produktów sprzedawanych zarówno w skateshopach, marketach jak i sklepach sportowych. Profesjonaliści zalecają kupno deskorolki w profesjonalnych skateshopach – można w nich liczyć nie tylko na fachową pomoc sprzedawców ale również na sprzęt najwyższej jakości. Jest jednak jeszcze jedna możliwość – wymarzoną deskorolkę można złożyć […]

deskorolki
Miłośnicy jazdy na deskorolce mają możliwość wyboru sprzętu spośród szerokiej gamy produktów sprzedawanych zarówno w skateshopach, marketach jak i sklepach sportowych. Profesjonaliści zalecają kupno deskorolki w profesjonalnych skateshopach – można w nich liczyć nie tylko na fachową pomoc sprzedawców ale również na sprzęt najwyższej jakości. Jest jednak jeszcze jedna możliwość – wymarzoną deskorolkę można złożyć samemu!

Odpowiedni blat

Najważniejszym elementem każdej deskorolki jest blat – aby służył przez długie lata, powinien spełniać kilka warunków. Przede wszystkim musi być wykonany z najlepszych materiałów. Najpopularniejsze blaty wykonane są z siedmiu warstw drzewa klonowego. Przy wyborze blatu warto także zwrócić uwagę na inne jego parametry, takie jak grip (czyli powłoka papieru ściernego jaką pokryty jest blat) oraz jego wymiary (najczęściej nie są one podawane w centymetrach, tylko w calach).

Trucki, podkładki i kółka

Kompletując elementy deski nie można zapomnieć o truckach, czyli elementach do których mocowane są kółka. Ceny trucków zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, jednak warto zainwestować w droższe produkty – jednorazowy wydatek zwróci się w postaci wieloletniego użytkowania. Kupując kółka do deski trzeba zwrócić uwagę na ich rozmiar, który wyrażony jest przy pomocy specjalnych oznaczeń. Kluczową rolę dla komfortu jazdy odgrywają również dobrze dobrane łożyska. W przypadku wątpliwości, jaki produkt będzie najbardziej odpowiedni, warto zapytać o radę doświadczonego skatera.